До України прибули перші два гелікоптери H145

22 жовтня 2020 року до Києва із Донавюрта (Німеччина) здійснили переліт перші два нових гелікоптери Airbus Helicopters H145 для Управління авіації та поліції на воді.

Борт 01 “синій” із тимчасовою заводською реєстрацією D-HMBF, заводський номер 20331 та борт 02 “синій”  із тимчасовою заводською реєстрацією D-HCBT, заводський номер 20346.

Гелікоптери були побудовані в 2020 році. Та до цього часу в Німеччині на них здійснювалось навчання персоналу. Постачання інших 8 H145 має відбутися до серпня 2021 року, як це передбачено умовами Контракту.

Як можна побачити із фото, два борти обладнанні пошуковим прожектором та лебідкою, а також вони можуть залучатися до аеромедичної евакуації, про що свідчить розпізнавальний знак “червоний хрест”.

Необхідність нанесення розпізнавального знаку “червноний хрест” передбачена п. 14 Положення про розпізнавальні знаки, які наносяться на повітряні судна державної авіації України   (державні повітряні судна, що використовуються як повітряні санітарно-транспортні засоби та які підпадають під дію відповідних міжнародних конвенцій, повинні мати обов’язковий додатковий розпізнавальний знак – “червоний хрест”, що наноситься поряд з національними кольорами).

(Кокпіт гелікоптера. Фото Сергія Науменка)

Специфікація гелікоптерів Н145 згідно із крайніми змінами до Контракту:

Related Post