Виготовлено другий Н145 для України

На заводі Airbus Helicopters в Донавюрті (Німеччина) виготовили другий Н145 для Управління авіації та поліції на воді НПУ. Гелікоптер має тимчасову реєстрацію D-HCBT, бортовий номер 02 “синій” та як видно із фото вже проходить льотні випробування.

(Донавюрт, серпень 2020 р. Фото Lars Icke)

Перший Н145 з тимчасовою реєстрацією D-HMBF, бортовий номер 01 “синій”, серійний номер 20331, появився ще в травні 2020 року.  На даний момент в Німеччині на ньому відбувається навчання українських фахівців. Ймовірно два борти прибудуть до України вже після завершення курсу навчання.

(Фото Alexander Lutz)

Як ми повідомляли раніше, 26 лютого 2020 року до Контракту про закупівлю гелікоптерів Airbus Helicopters  було укладено додаткові угоди про покращення предмету закупівлі та зміни комплектації.  Як вбачається із документу, до України буде поставлена версія Н145 D3 (нова модифікація із 5 лопатями та збільшеним корисним навантаженням). Однак перші два Н145 будуть у версії D2 із можливість подальшої модернізації в D3. Тобто відбудеться постачання 8 бортів у варіанті D3 та 2 у варіанті D2. На гелікоптерах № 2, 4 та 6 буде встановлено медичний комплект EMS. Тактична радіостанція RT5000 і робоча станція оператора буде додана на перші гелікоптери за № 1, 2, 3.

Базою для нових гелікоптерів має стати вертодром у Каневі.

Специфікація гелікоптерів Н145 згідно Контракту:

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *