The New Stuff

Роз’яснення щодо відшкодування державі відрахованими курсантами та звільненими офіцерами витрат, пов’язаних з їхнім утриманням


03 вересня 2020 року видання Міністерства оборони України АрміяІнформ опублікувала статтю за назвою “Здобув льотну спеціальність – відслужи 10 років або відшкодуй витрати державі”   у якій, зокрема,  зазначалося, що відповідно до внесених 02 вересня 2020 року змін до постанови КабМіну від 12 липня 2006 року № 964, “кошти за навчання будуть утримані з льотчиків, які звільняються з військової служби протягом 10 років після закінчення навчання”. При цьому у статті не вказувалось, за яких саме підстав звільнення передбачено відшкодування витрат на утримання.

(Фото зі сторінки 831 БрТА https://www.facebook.com/831BrTA/

Однак, ознайомившись із внесеними змінами до вказаної вище постанови, вважаємо за необхідне звернути увагу на наступне.

Питання відшкодування витрат на утримання курсантів та офіцерського складу  врегульоване Порядком відшкодування курсантами та особами офіцерського складу витрат, пов’язаних з їх утриманням у вищих навчальних закладах, який затвердежний постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2006 року №964 (на даний час опублікований у версії за  2013 рік).

02 вересня 2020 року Кабінетом Міністрів України було внесено зміни до вказаного Порядку. 

Попередня редакція:

Нова редакція:

Нововведення визначають механізм відшкодування курсантами в разі дострокового розірвання контракту через небажання продовжувати навчання або через недисциплінованість, систематичне невиконання умов контракту військовослужбовцем, невиконання освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності) та в разі відмови від подальшого проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу після закінчення закладу вищої освіти, а також особами офіцерського складу, які звільняються з військової служби протягом п’яти років (десяти років — для осіб офіцерського складу, які оволоділи спеціальностями льотного складу авіації) після закінчення вищого військового навчального закладу або військового навчального підрозділу закладу вищої освіти (далі — заклади вищої освіти) відповідно до підпунктів “д”, “е”, “є”, “з”, “и” пункту 1 та підпунктів “д”, “е”, “є”, “ж”, “з” пункту 2 частини п’ятої статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, витрат, пов’язаних з їх утриманням у закладі вищої освіти (далі — витрати).

Тобто відшкодування витрат на утримання передбачено у разі розірвання контракту із конкретно визначених підстав, передбачених ч.5 ст. 26 ЗУ Про військовий обов’язок і військову службу(виділені вище червоним кольором). 

В той же час, у разі припинення контракту з причин закінчення його строку, стану здоров’я та ін. відшкодування витрат на утримання не передбачено.

Крім того, відшкодування здійснюється у розмірі фактичних витрат,  пов’язаних з:
а) грошовим, продовольчим, речовим, медичним забезпеченням;
б) перевезенням до місця проведення щорічної основної та  канікулярної відпустки та у зворотному напрямку;
в) оплатою комунальних послуг і вартості спожитих енергоносіїв.

Тобто витрати на безпосередню підготовку льотчика і тим більше пальне до літаків не відшкодовуються.

 

 

 

Recently Published

»

Супер Пуми ДСНС тренуются гасити пожежі

Як вбачається із відео, яке ...

»

Румунський досвід переозброєння на F-16

25 березня 2021 року Румунія отримала ...

»

Доукомплектування H225 для Національної гвардії України: перелік обладнання

Як повідомляється на сайті ...

»

Пілотний проект з аеромедичної евакуації

18 січня 2021 року на сайті МОЗ України ...

»

Польський досвід переозброєння на F-16

Польський досвід переозброєння на F-16 ...

»

В Каневі для гелікоптерів H145 побудують ангари

23 вересня 2020 року Центр ...

»

Болгарія: ремонт літаків радянського виробництва та закупівля F-16

Болгарські повітряні сили на даний ...

»

Переозброєння авіації: досвід країн Східної Європи

В статті наведено огляд процесу ...

»

Графік доставки гелікоптерів H125, H145 та H225

22 жовтня 2020 року до Контракту про ...