The New Stuff

Закупівля гальмівних парашутів для МіГ-29 (оновлено)


18 листопада 2019 року військова частина А0215 (Командування ПС ЗСУ – далі Замовник) оголосила тендер на закупівлю 20 комплектів систем парашутних гальмівних посадкових типу ПТК-29 або еквівалент для винищувачів МіГ-29 очікуваною вартістю 7 750 000, 00 грн.

Пропозиції на електронний аукціон подали 3 компанії.

При цьому ТОВ “НВП “АВІАЦІЙНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ” стверджує, що вони є єдиним виробником даних виробів в Україні.

Так, в статті агенства Defense Express від 16 травня 2019 року про налагодження виробництва гальмівних парашутів для авіації вказувалось що, “українська компанія виготовляє майже всю лінійку систем для літаків МіГ-25, МіГ-29, МіГ-31, Су-24, Су-25, Су-27 та Су-30. Також доробляються гальмівні парашути для Су-17, Су-20 і Су-22. У країнах азіатського регіону багато літаків цих типів і їх власники мають міцний намір диверсифікувати свої закупки, відійшовши від довічного постачальника – Російської Федерації. Компанія стабільно постачає свою продукцію в чотири країни. Є потенційні напрацювання ще з понад десятком країн як в Азії, так і в Африці. Крім того, днями розпочнуться випробування одразу двох систем на потреби Повітряних сил Збройних сил України – ПТК-10 та ПТК-29 на МіГ-29 та Су-27, це дві основні ключові машини українських ПС. Наступний етап буде влітку ц.р. – ПТК-6 і ПТК-25 на Су-24 і Су-25 відповідно.”

 

27 листопада 2019 року за результатами електронного аукціону перемогу отримало ТОВ НВП “АВІАЦІЙНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ”, запропонувавши найнижчу цінову пропозицію.

28 листопада 2019 року  тендерним комітетом Замовника визначено учасника переговорів  та запрошено на переговори – ТОВ “НВП “АВІАЦІЙНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ”. Також визначено дату переговорів: відповідно до пропозицій учасника, але не пізніше 02.12.2019 року.

Разом з тим,  як зазначає Замовник, на визначену дату переговорів учасник не прибув.

Враховуючи вище зазначене, тендерним комітетом 03 грудня 2019 року було прийнято рішення про відхилення пропозиції, наданої ТОВ “НВП “АВІАЦІЙНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ” (причини: неучасть учасника відбору в переговорах, призначених замовником, у визначену замовником дату їх проведення).

ТОВ “НВП “АВІАЦІЙНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ” намагалось оскаржити рішення про дискваліфікацію, посилаючись на те, що протокол-запрошення не був офіційно надісланий підприємству ні на офіційний або інші альтернативні адреси. Відповідальна особа не зв’язувалась з підприємством. Повідомлень від системи Prozzoro щодо нових документів по тендеру не надходило.

05 грудня 2019 року Замовником вимогу щодо оскарження дискваліфікації учасника відхилено, посилаючись, зокрема, на те, що учасник має самостійно контролювати визначену замовником дату перегорів (оприлюднену на веб-порталі ProZorro) та забезпечує підготовку (замовлення в інших органах) необхідних довідок та документів, визначених цим оголошенням.

Після відхилення вимоги щодо оскарження дискваліфікації на веб-порталі ProZorro ТОВ “НВП “АВІАЦІЙНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ” опублікувало вимогу наступного змісту: “Організатором тендеру проводяться дії які мають ознаки прямого лоббіювання інтересів третіх осіб. А саме: – перевага надається підприємству не виробнику з непрофільною діяльністью яке не може надати документи щодо походження товару, та підтверджувати їх якість і нести гарантійну відповідальність; – ціна конкурента явна завищена що сторює умови для нанесення навмисної шкоди державному бюджету.”

UPD. На цю вимогу замовник повідомив, що за наявною  інформацією, на теперішній час на території України відсутні підприємства допущенні відповідно до вимог чинного законодавства підприємства-виробники систем парашутних посадкових типу ПТК-29. Крім того, учасником процедури закупівлі ТОВ “НВП  “АВІАЦІЙНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ” не завантажено жодного із тих документів, що вимагались замовником.

Також Замовником прийнято рішення про запрошення на переговори наступного учасника з найнижчою ціною – Приватне підприємство “Фірма “КАДЕКС І К.” 

Під час проведення переговорів з “КАДЕКС І К.”визначено ряд недоліків тендерної документацїі, зокрема в оприлюдненій учасником Довідці про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі відсутня інформація про конкретне найменування Товару, який пропонується до постачання.  Учаснику доведено зауваження, а також запропоновано усунути недоліки у поданих документах шляхом їх завантаження на веб-порталі ProZorro протягом 24 годин    (до 14:30, 06.12.2019).

UPD. Пропозицію Приватного підприємства “Фірма “КАДЕКС І К.”  відхилили.

Після цього на переговори запросили ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО ДЕРЖАВНОЇ КОМПАНІЇ “УКРСПЕЦЕКСПОРТ” – ДЕРЖАВНЕ ГОСПРОЗРАХУНКОВЕ ЗОВНІШНЬОТОРГІВЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО “СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ”.

UPD. 11 грудня 2019 року пропозицію “Спецтехноекспорту” відхилили у зв’язку з неучастю учасника відбору в переговорах, призначених замовником, у визначену замовником дату їх проведення.

Інформація отримана із відомостей, що місяться на веб-порталі ProZorro .

 

Recently Published

»

Польський досвід переозброєння на F-16

Польський досвід переозброєння на F-16 ...

»

В Каневі для гелікоптерів H145 побудують ангари

23 вересня 2020 року Центр ...

»

Болгарія: ремонт літаків радянського виробництва та закупівля F-16

Болгарські повітряні сили на даний ...

»

Переозброєння авіації: досвід країн Східної Європи

В статті наведено огляд процесу ...

»

Графік доставки гелікоптерів H125, H145 та H225

22 жовтня 2020 року до Контракту про ...

»

До України прибули перші два гелікоптери H145

22 жовтня 2020 року до Києва із Донавюрта ...

»

Авіатори ДСНС планують закупити додаткові водозливні пристрої для гасіння пожеж

15 жовтня 2020 року Спеціальний ...

»

Іл-78, який не побачив Америку

11.11.2005 року між компанією «North American ...

»

Роз’яснення щодо відшкодування державі відрахованими курсантами та звільненими офіцерами витрат, пов’язаних з їхнім утриманням

03 вересня 2020 року видання ...