The New Stuff

Зміни законодавства щодо строків військової служби льотчиків


Строки військової служби для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади визначені ст. 23 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу”

(чинні норми закону)

 

Згідно ч.4 ст. 23 даного закону строк проходження військової служби може бути продовжено за новим контрактом до досягнення граничного віку перебування на військовій службі для осіб офіцерського складу – на строк від 5 до 10 років.

Під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їх бажанням строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк від 1 до 10 років, але не більше ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

(чинні норми закону)

02 жовтня 2019 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби».

Серед іншого, ст. 23 вказаного вище закону (строки військової служби) доповнили абзацом наступного змісту: “військовослужбовців, які закінчили вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу та оволоділи спеціальностями льотного складу авіації – 10 років; іншими спеціальностями – 5 років”.

(прийняті зміни до закону)

Таким чином, очевидно, запровадження 10-річного контракту стосується тільки для льотчиків-випускників ВНЗ.

Норми щодо строків продовження контракту  (в тому числі під час особливого періоду) змін не зазнали.

Варто зауважити, що зазначені зміни законодавства були викликані відтоком кадрів – молодих льотчиків, на навчання яких були витрачені значні кошти та які після п’ятирічного контракту звільнялися із ЗСУ. В той же час, причинами звільнення були, зокрема, стан соціального та матеріального забезпечення, відносини “керівник-підлеглий”, так звана “паперова армія”, “совок” та ін. Вирішення цих проблем дасть змогу зберегти такі цінні кадри для української армії.

Recently Published

»

Закупівля гальмівних парашутів для МіГ-29

18 листопада 2019 року військова частина ...

»

Скасовано закупівлю нових 65-ти захисних шоломів ЗШ-7АП або еквівалент

25 жовтня 2019 року на Prozorro військовою ...

»

Відзначення ювілею Ан-24 та Ан-26 в Гостомелі

18 жовтня 2019 року на ДП «АНТОНОВ» ...

»

Закупівля Ан-32П для ДСНС (ОНОВЛЕНО)

13 серпня 2019 року Спеціальним ...

»

Урочисті заходи до Дня захисника України у авіаційних частинах

14 жовтня відзначається державне ...

»

Зміни законодавства щодо строків військової служби льотчиків

Строки військової служби для ...

»

Святкові заходи до Дня Повітряних сил ЗСУ у Василькові

В першу неділю серпня ...

»

+1 Cу-27 після ремонту

16 липня 2019 року на ЗДАРЗ ...

»

Наші на RIAT 2019

З 19 по 21 липня 2019 року на авіабазі ...