The New Stuff

Авіатори ДСНС святкують 20-ту річницю з моменту створення


Саме авіаційні рятувальники  авіазагону спускаються з неба, щоб допомагати тим, хто потрапив у біду, загасять пожежу з неба у важкодоступних місцях, врятують людей які потрапили в халепу.

22 лютого Спеціальний авіаційний загін оперативно рятувальної служби  цивільного захисту України що базується в Ніжині святкує 20 річницю з моменту створення.

Спеціальний авіаційний загін був створений згідно з постанови Кабінету №242 від 22 лютого 1999 року на базі 18 окремої дальньої розвідувальної ескадрильї  Міністерства оборони  з дислокацію на аеродромі Ніжин.

Формування Спеціального авіаційного загону  починалося з досить невеликої кількості техніки, а саме з двох літаків Ан-30, і гелікоптеру Мі-8. З часом авіапарк поповнився і по цей час поповнюється все більш новими та кращими зразками авіаційної техніки.

На сьогодні авіазагін є потужним рятувальним авіаційним підрозділом, який має літаки Ан-26, Ан-30, Ан-32П, гелікоптери  Мі-8,  EC-145, Super Puma H-225.

Окрім рятувальних операцій, екіпажі забезпечують  перевезення до місць надзвичайних ситуацій мобільних оперативних груп, спеціальних рятувальних підрозділів, гуманітарних вантажів, виконують санітарні рейси, можуть вести аерофотозйомку та моніторинг району надзвичайної ситуації.

На рахунку Спеціального авіаційного загону ОРС ЦЗ ДСНС України безліч рятувальних операцій: ліквідація наслідків стихії у затопленому паводком Закарпатті, евакуація постраждалих із місця залізничної катастрофи потягу «Київ-Акмола», проводили  операції як у гірських місцевостях на і на водній поверхні, гасіння пожеж у лісах, на складах боєприпасів Міністерства Оборони України, гасіння пожеж в Чорнобильській зоні відчуження та багато іншого.

Також авіатори авіазагону неодноразово надавали допомогу іншим державам під час лісових пожеж у Туреччині, Грузії,  Ізраїлі та Чорногорії.

На сьогодні льотні екіпажі авіазагону окрім чергування на аеродромі Ніжин також здійснюють чергування на летовищах у Харкові, Одесі та Ужгороді щоб максимально охопити територію нашої держави і як найшвидше прибути до місця надзвичайної ситуації. Із запровадженням системи авіаційної безпеки планується збільшення чисельності місць базування.

Вітаємо авіаторів ДСНС зі святом!

Автор Віталій Супрун

Recently Published

»

“Біла книга 2018”: авіація

31 травня 2019 року на сайті ...

»

Завершилась цьогорічна операція “Північний сокіл 2019”

18 квітня 2019 року до України ...

»

У 40 БрТА проходить випробування французький захисний авіаційний шолом

Як повідомляється в черговому ...

»

Підписано договір на капітальний ремонт Мі-14

05 квітня 2019 року між ДП “КАЗ ...

»

Посилення обороноздатності: +1 Су-25М1

Нещодавно в соціальних мережах ...

»

ПАТ “Мотор Січ” здійснило ремонт Мі-24П ЗСУ

27 березня 2019 року у соціальних ...

»

Оновлення авіації ЗСУ

20 березня 2019 року на аеродромі ...

»

Тривають роботи по МіГ-29МУ2

Як повідомляється прес-службою ДК ...

»

Постачання українських військових літаків до США

В даній статті вирішили згадати про ...