The New Stuff

Піаніно в полум’ї – скорботний ритуал в Старконі


П’ятничним вечором в Старконі запалало піаніно. Данину традиціям віддали льотчики – учасники багатонаціонального навчання «Чисте Небо – 2018» в пам’ять загиблому екіпажу полковника Івана Петренка та підполковника Сета «Джетро» Нерінга.

19 жовтня 2018 року, в день закриття навчання, в ході дружньої вечері на аеродромі Старокостянтинів пілоти зі США, спільно з українськими та польськими колегами, провели дуже сумний та водночас незвичайний захід – спалювання піаніно.

Ритуал спалювання піаніно має сторічну історію, не мало різних значень, версій походження та суперечок навколо цього. Але зараз мова про одну дуже міцну льотну традицію, що передається з покоління до покоління американськими військовими льотчиками. Ця історія бере початок з часів Другої світової війни, а саме – з Битви за Британію. В той скрутний для Королівства час, чимало американських юнаків вирішили допомогти англійцям в боротьбі з агресором та стали в ряди авіаторів-добровольців. В Королівських ПС їх розподілили в штатні британські ескадрильї, в одній з таких і служив головний герой нашої історії. В ході запеклих боїв напруга та втома особового складу немала меж, тому після місій авіатори збиралися по вечорам в одному з ангарів і відпочивали. Та душею цієї компанії і улюбленцем всього колективу був один британський льотчик, що вмів дуже гарно грати на піаніно. Саме навколо нього завжди збирався виснажений натовп колег, щоб під його прекрасну гру відволіктися від бойових буднів…

Але одного разу під час виконання бойового завдання літак піаніста збили і він загинув. Засмучені втратою колеги розуміли, що тепер ніхто не зможе грати на піаніно так добре, як він, і ніхто його не замінить в їхній спільноті. Тому було прийнято рішення урочисто спалити його інструмент.

Згодом підрозділи американських авіаторів-добровольців увійшли до складу ПС США, і з тих пір у їхніх звичаях закарбувалася традиція підпалювати піаніно в пам’ять загиблих при виконанні завдання льотчиків, та на мить нагадувати самому собі про те, які ризики має ця вкрай нелегка робота.

Не зрадили традиції пілоти “Іглів” і цього разу, вперше на українській землі, вшанувавши пам’ять загиблих в авіакатастрофі винищувача Су-27УБ 16 жовтня 2018 полковника Івана Петренка та підполковника Сета «Джетро» Нерінга… Земля Вам пухом і вічного польоту, Іване Миколайовичу! Rest in Peace and Godspeed Jethro!

P.S. Висловлюємо вдячність представникам 144-го Винищувального Крила Повітряної Національної Гвардії США за дозвіл на публікацію даного матеріалу.

Recently Published

»

Піаніно в полум’ї – скорботний ритуал в Старконі

П’ятничним вечором в Старконі ...

»

“Чисте небо 2018”

З 08 по 19 жовтня 2018 року на аеродромі ...

»

“НАРП” здійснив контрольно-відновлювальний ремонт ІЛ-76МД

Миколаївський авіаремонтний завод ...

»

Історія одного літака: МіГ-29 б/н 104 – 08

МіГ-29 – с/н 2960731239, виготовлений ...

»

ДП “ЗАВОД 410 ЦА” відзначив своє 70-річчя

01 липня 2018 року виповнилося 70 років з ...

»

ДП “Завод 410ЦА” передав Повітряним силам ЗСУ відремонтований Ан-26КПА

06 липня 2018 року ДП “Завод 410ЦА” ...

»

“Біла книга 2017”: авіація

Нещодавно на сайті Міністерства ...

»

5 Boeing KC-135 Stratotanker у Львові

Як повідомляє прес-служба U.S. Air Forces in ...

»

Посилення обороноздатності: +1 Су-25М1 та Су-24МР

Нещодавно в соціальних мережах ...