The New Stuff

Піаніно в полум’ї – скорботний ритуал в Старконі


П’ятничним вечором в Старконі запалало піаніно. Данину традиціям віддали льотчики – учасники багатонаціонального навчання «Чисте Небо – 2018» в пам’ять загиблому екіпажу полковника Івана Петренка та підполковника Сета «Джетро» Нерінга.

19 жовтня 2018 року, в день закриття навчання, в ході дружньої вечері на аеродромі Старокостянтинів пілоти зі США, спільно з українськими та польськими колегами, провели дуже сумний та водночас незвичайний захід – спалювання піаніно.

Ритуал спалювання піаніно має сторічну історію, не мало різних значень, версій походження та суперечок навколо цього. Але зараз мова про одну дуже міцну льотну традицію, що передається з покоління до покоління американськими військовими льотчиками. Ця історія бере початок з часів Другої світової війни, а саме – з Битви за Британію. В той скрутний для Королівства час, чимало американських юнаків вирішили допомогти англійцям в боротьбі з агресором та стали в ряди авіаторів-добровольців. В Королівських ПС їх розподілили в штатні британські ескадрильї, в одній з таких і служив головний герой нашої історії. В ході запеклих боїв напруга та втома особового складу немала меж, тому після місій авіатори збиралися по вечорам в одному з ангарів і відпочивали. Та душею цієї компанії і улюбленцем всього колективу був один британський льотчик, що вмів дуже гарно грати на піаніно. Саме навколо нього завжди збирався виснажений натовп колег, щоб під його прекрасну гру відволіктися від бойових буднів…

Але одного разу під час виконання бойового завдання літак піаніста збили і він загинув. Засмучені втратою колеги розуміли, що тепер ніхто не зможе грати на піаніно так добре, як він, і ніхто його не замінить в їхній спільноті. Тому було прийнято рішення урочисто спалити його інструмент.

Згодом підрозділи американських авіаторів-добровольців увійшли до складу ПС США, і з тих пір у їхніх звичаях закарбувалася традиція підпалювати піаніно в пам’ять загиблих при виконанні завдання льотчиків, та на мить нагадувати самому собі про те, які ризики має ця вкрай нелегка робота.

Не зрадили традиції пілоти “Іглів” і цього разу, вперше на українській землі, вшанувавши пам’ять загиблих в авіакатастрофі винищувача Су-27УБ 16 жовтня 2018 полковника Івана Петренка та підполковника Сета «Джетро» Нерінга… Земля Вам пухом і вічного польоту, Іване Миколайовичу! Rest in Peace and Godspeed Jethro!

P.S. Висловлюємо вдячність представникам 144-го Винищувального Крила Повітряної Національної Гвардії США за дозвіл на публікацію даного матеріалу.

Recently Published

»

Супер Пуми ДСНС тренуются гасити пожежі

Як вбачається із відео, яке ...

»

Румунський досвід переозброєння на F-16

25 березня 2021 року Румунія отримала ...

»

Доукомплектування H225 для Національної гвардії України: перелік обладнання

Як повідомляється на сайті ...

»

Пілотний проект з аеромедичної евакуації

18 січня 2021 року на сайті МОЗ України ...

»

Польський досвід переозброєння на F-16

Польський досвід переозброєння на F-16 ...

»

В Каневі для гелікоптерів H145 побудують ангари

23 вересня 2020 року Центр ...

»

Болгарія: ремонт літаків радянського виробництва та закупівля F-16

Болгарські повітряні сили на даний ...

»

Переозброєння авіації: досвід країн Східної Європи

В статті наведено огляд процесу ...

»

Графік доставки гелікоптерів H125, H145 та H225

22 жовтня 2020 року до Контракту про ...