The New Stuff

Піаніно в полум’ї – скорботний ритуал в Старконі


П’ятничним вечором в Старконі запалало піаніно. Данину традиціям віддали льотчики – учасники багатонаціонального навчання «Чисте Небо – 2018» в пам’ять загиблому екіпажу полковника Івана Петренка та підполковника Сета «Джетро» Нерінга.

19 жовтня 2018 року, в день закриття навчання, в ході дружньої вечері на аеродромі Старокостянтинів пілоти зі США, спільно з українськими та польськими колегами, провели дуже сумний та водночас незвичайний захід – спалювання піаніно.

Ритуал спалювання піаніно має сторічну історію, не мало різних значень, версій походження та суперечок навколо цього. Але зараз мова про одну дуже міцну льотну традицію, що передається з покоління до покоління американськими військовими льотчиками. Ця історія бере початок з часів Другої світової війни, а саме – з Битви за Британію. В той скрутний для Королівства час, чимало американських юнаків вирішили допомогти англійцям в боротьбі з агресором та стали в ряди авіаторів-добровольців. В Королівських ПС їх розподілили в штатні британські ескадрильї, в одній з таких і служив головний герой нашої історії. В ході запеклих боїв напруга та втома особового складу немала меж, тому після місій авіатори збиралися по вечорам в одному з ангарів і відпочивали. Та душею цієї компанії і улюбленцем всього колективу був один британський льотчик, що вмів дуже гарно грати на піаніно. Саме навколо нього завжди збирався виснажений натовп колег, щоб під його прекрасну гру відволіктися від бойових буднів…

Але одного разу під час виконання бойового завдання літак піаніста збили і він загинув. Засмучені втратою колеги розуміли, що тепер ніхто не зможе грати на піаніно так добре, як він, і ніхто його не замінить в їхній спільноті. Тому було прийнято рішення урочисто спалити його інструмент.

Згодом підрозділи американських авіаторів-добровольців увійшли до складу ПС США, і з тих пір у їхніх звичаях закарбувалася традиція підпалювати піаніно в пам’ять загиблих при виконанні завдання льотчиків, та на мить нагадувати самому собі про те, які ризики має ця вкрай нелегка робота.

Не зрадили традиції пілоти “Іглів” і цього разу, вперше на українській землі, вшанувавши пам’ять загиблих в авіакатастрофі винищувача Су-27УБ 16 жовтня 2018 полковника Івана Петренка та підполковника Сета «Джетро» Нерінга… Земля Вам пухом і вічного польоту, Іване Миколайовичу! Rest in Peace and Godspeed Jethro!

P.S. Висловлюємо вдячність представникам 144-го Винищувального Крила Повітряної Національної Гвардії США за дозвіл на публікацію даного матеріалу.

Recently Published

»

Закупівля гальмівних парашутів для МіГ-29

18 листопада 2019 року військова частина ...

»

Скасовано закупівлю нових 65-ти захисних шоломів ЗШ-7АП або еквівалент

25 жовтня 2019 року на Prozorro військовою ...

»

Відзначення ювілею Ан-24 та Ан-26 в Гостомелі

18 жовтня 2019 року на ДП «АНТОНОВ» ...

»

Закупівля Ан-32П для ДСНС (ОНОВЛЕНО)

13 серпня 2019 року Спеціальним ...

»

Урочисті заходи до Дня захисника України у авіаційних частинах

14 жовтня відзначається державне ...

»

Зміни законодавства щодо строків військової служби льотчиків

Строки військової служби для ...

»

Святкові заходи до Дня Повітряних сил ЗСУ у Василькові

В першу неділю серпня ...

»

+1 Cу-27 після ремонту

16 липня 2019 року на ЗДАРЗ ...

»

Наші на RIAT 2019

З 19 по 21 липня 2019 року на авіабазі ...