The New Stuff

Українці в лавах армій іноземних держав: Мирослав (Стівен) Зільберман


Розповідь про етнічного українця Мирослава (Стівена) Зільбермана – лейтенанта військо-морського флоту  США, льотчика E-2C «Хокай 2000», який загинув 31 березня 2010 року, врятувавши екіпаж літака. (автор Harmon Rebb).

(Лейтенант Мирослав (Стівен) Зільберман, позивний “Абрек”)

Вранці 31 березня 2010 року сідаючи за штурвал свого Е-2С «Хокай» лейтенант військово-морського флоту США Стівен «Абрек» Зільберман поняття не мав, що це буде його останній політ. У цей фатальний недільний ранок майже 8 років тому літак E-2C «Хокай 2000» (с/н 165508, хвостовий код AG-601) з позивним «Bluetails 601», який пілотував лейтенант Зільберман, впав в Північній частині Аравійського моря. Але як раз перед тим, як його літак розбився, лейтенант Зільберман переконався, що троє членів екіпажу, які були з ним на борту літака успішно покинули машину.

(E-2C «Хокай 2000» (с/н 165508, хвостовий код AG-601) з позивним «Bluetails 601»)

«Bluetails 601» під керуванням лейтенанта Зільбермана виконував політ по повітряному патрулюванні повітряного простору Афганістану в рамках операції «Непохитна Свобода» і вже повертався на авіаносець Дуайт Ейзенхауер, коли в правому двигуні впав тиск масла, що призвело до відмови двигуна повітряного судна. Стівен намагався відновити керування літаком, але через відмову двигуна він втратив рівновагу, і його не можна було вирівняти. Лейтенант Зільберман зрозумів, що борт був приречений, і він не міг довести літак до найближчої авіабази. Стівен наказав екіпажу покинути судно, а сам утримував літак рівно стільки, скільки міг поки другий пілот, командир місії і оператор не покинули літак. Лейтенант ВМС США Стівен «Абрек» Зільберман покинути падаючий літак не встиг.

(Похорони в морі 04 квітня 2010 року)

Протягом трьох днів ВМС і ВПС США а також країни коаліції шукали лейтенанта Зільбермана, але ніде не знайшли його. На четвертий день пошуково-рятувальної операції ВМС пошук був скасований, а лейтенант був оголошений зниклим в морі.

Похорони лейтенанта Зільбермана проходили в каплиці на території військово-морської бази Норфолк, штат Вірджинія. Більше 250 моряків, офіцерів і авіаторів разом з сім’єю і друзями лейтенанта Зільбермана відвідали службу.

Лейтенант був нагороджений знаменитим Літаючим Хрестом (найвища нагорода, присвоєна льотчику за доблесть) за мужність перед лицем смерті і героїзм у порятунку екіпажу. Корпус морської піхоти і Військово-Морський Флот також нагородили лейтенанта Зільбермана Похвальною і Повітряної медаллю.

У Мирослава (Стівена) залишилася дружина і двоє дітей. Син Деніел (4 роки) і дочка Сара (2 роки). Копія медалі також була вручена його батькам – Борису Зільберману і його дружині Анні Соколовій – які живуть в районі Істмур в Колумбусі, штат Огайо.

Його героїчний вчинок був увічнений пам’ятними дошками в його старшій школі, Навчальному корпусі офіцерів військово-морських сил резерву (Naval Reserve Officers Training Corps) і в меморіальному парку військово-морської авіації в Вірджинія-Біч, штат Вірджинія.

Лейтенант Мирослав (Стівен) Зільберман народився в Києві. Коли Мирослав закінчив середню школу, їх сім’я емігрувала до Сполучених Штатів. У 1997 році, після того як Зільберман закінчив вищу школу (high school), після чого пішов на службу у військово-морський флот. Він був відібраний в Адміральську програму (вона ж SТA-21) відразу після двох років служби.

(Ім’я Лейтенанта Зільбермана носив/носить на крилі один з винищувачів F/А-18 авіакрила авіаносця Дуайт Ейзенхауер)

Закінчив ROTC (Навчальний Корпус Офіцерів Військово-Морських Сил Резерву) в Політехнічному інституті Ренсселера в Нью-Йорку, де заробив свої «Золоті Крила», ставши військово-морським авіатором. Потім став командиром палубного літака E-2C «Хокай».

Капітан Рой Келлі, командувач повітряним крилом №7 (Carrier Air Wing 7,) розгорнутим на авіаносці Дуайт Ейзенхауер сказав, що «лейтенант Зільберман був винятковим морським офіцером і пілотом, який втілив найкраще з того, що являє Америка».

Recently Published

»

Пошкоджені гелікоптери Мі-24П внаслідок обстрілу Краматорська 10.02.2015 р.

10 лютого 2015 року з РСЗО “Смерч” ...

»

Підсумки 2018 року

Надходження авіаційної техніки. ...

»

Перші H-225 в Україні

21 грудня 2018 року на території ...

»

Пам’яті “Маестро”

12 грудня 1928 року народився видатний ...

»

Авіація РФ на тимчасово окупованій території АР Крим та біля кордону з Україною

До уваги взята тактична авіація ...

»

Передача відремонтованої та модернізованої авіаційної техніки

01 грудня 2018 року відбулась публічна ...

»

Музей важкої бомбардувальної авіації у Полтаві поповнився МіГ-21

20 листопада 2018 року до Музею важкої ...

»

Піаніно в полум’ї – скорботний ритуал в Старконі

П’ятничним вечором в Старконі ...

»

“Чисте небо 2018”

З 08 по 19 жовтня 2018 року на аеродромі ...