The New Stuff

Нові правила носіння військової форми одягу – коротко для авіаторів


 

20 листопада 2017 року Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак підписав наказ Міністерства оборони України № 606 «Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України та ліцеїстами військових ліцеїв». Повний текст наказу http://www.mil.gov.ua/content/mou_orders/606_nm_2017_dodatok.pdf

«Розпочалося все з розробки групою Віталія Гайдукевича нових предметів військової форми одягу, які затвердив Президент України 5 липня 2016. З того моменту розпочалась довга і клопітка робота фахівців нашого Головного Управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України щодо розробки і затвердження нових Правил носіння військової форми одягу. Більше року було потрібно для введення цих правил, і сьогодні вони були затверджені Наказом Міністра оборони України, який змінив застарілий наказ №150 від 12 червня 1995 року! » – зазначається на офіційній сторінці ГУРСМЗ у Фейбуці.

Безумовно, це великий крок вперед для нашої армії, в першу чергу в ідеологічному плані – як відхід від типового пострадянського образу військовослужбовця. Увібравши в себе історичні традиції українського війська та загальноприйнятий світовий досвід, з естетичної точки зору наш однострій тепер нічим не поступається західним зразкам.

Багато описаних в документі зразків ви вже кілька років могли спостерігати на військовослужбовцях ЗСУ, зокрема на парадах та інших церемоніях, але тепер, нарешті, це узаконено. Звичайно, наказ поки що не абсолютно досконалий, є немало питань для доопрацювання та уточнення, тож ми вважаємо, що ентузіастам варто не припиняти роботу щодо вдосконалення цих моментів та ділитися своїми зауваженнями та побажаннями з ГУРСМЗ та групою Віталія Гайдукевича «Нове Військо» (https://www.facebook.com/groups/1023337221030214/).

Вертаючись до нашої тематики, хотілося б представити вам деякі витяги з наказу, що стосуються авіаторів Повітряних Сил та інших видів ЗСУ. До вашої уваги цитати найбільш цікавих, на нашу думку, моментів, а також наочні ілюстрації.

«Військовослужбовці носять форму одягу відповідно до виду ЗСУ, яка  встановлена для військової частини, де вони проходять військову службу, та військового звання, а також в залежності від завдання, що виконується,
відповідно до пункту 5 цих Правил.

Для СВ та ВДВ ЗСУ колір форми одягу захисний (“меланж”), для ПС ЗСУ синій (“меланж”), для ВМС ЗСУ чорний, для ССпО ЗСУ темно-сірий (“меланж”).

На визначених предметах військової форми одягу військовослужбовці (кому встановлено) носять емблеми відповідно до своєї військової спеціальності.»

«Емблеми мають кріпитися тільки на лацкані кітеля відповідно до кваліфікації військовослужбовців, незалежно від виду, роду військ, до якого належить військова частина, підрозділ тощо.»

«Спеціальний (робочий) одяг та льотно-технічне обмундирування використовують військовослужбовці, яким цей одяг передбачено за нормами забезпечення, під час бойового чергування, на навчаннях, маневрах, під час виконання польотів та підготовки до них, на заняттях з військовою технікою і під час виконання робіт у гаражах, парках, майстернях, на аеродромах, у лабораторіях, лікувальних закладах, на складах, кораблях, у військових частинах.

В усіх інших випадках носити спеціальний (робочий) одяг не дозволяється.

Порядок носіння спеціального одягу, льотно-технічного обмундирування і головного убору до нього, засобів індивідуального захисту та інших елементів екіпіровки визначає командир військової частини (корабля), начальник військового навчального закладу, установи.

Спеціальний одяг зберігається поза спальними приміщеннями підрозділу у спеціальних шафах, кімнатах для зберігання речей на окремих стелажах і вішалках, в особистих кабінетах (приміщеннях).»

 

«Шапку зимову, шапку зимову повсякденну, шапку-феску (шапку-підшоломник), кашкет, кашкет-безкозирку і кашкет польовий (кепі-бойове), панаму літню польову носять прямо, без нахилу, щоб козирок кашкета та панами літньої польової знаходився на рівні брів, а нижній край шапки зимової, шапки зимової повсякденної, берета – 2–4 см вище брів.

Берет та пілотку носять з невеликим нахилом у правий бік.»

«Пілотку носять військовослужбовці авіаційних частин в тому числі армійської авіації та авіації ВМС ЗСУ, а також військовослужбовці ВДВ ЗСУ при повсякденній формі одягу.

На пілотках військовослужбовці ЗСУ носять знак відповідно до виду та роду військ (мал. 252, 254 додатка 2).

Центр знака на пілотці повинен знаходитись на лівому боці в центрі на відстані 20 мм від переднього краю до початку знака.»

«З повсякденною формою одягу забороняється носити зброю.»

«Нагрудний знак “парашутиста” дозволяється носити на правій кишені по центру зліва від нагрудного знака про закінчення вищого військового навчального закладу (мал. 1, 2, 5–8 додатка 3). Інші особисті відзнаки дозволяється носити на бантовій складі лівої кишені.»

«Нагрудний знак “Класний фахівець” для військовослужбовців офіцерського складу та прапорщиків (мічманів) видів ЗСУ носиться: на кітелі – над правою нагрудною кишенею так, щоб його нижній край торкався клапана кишені, на парадному кітелі – по центру клапана правої нагрудної кишені; на тужурці – з правого боку грудей вище нагрудного знака про закінчення навчального закладу».

Recently Published

»

Святкові заходи до Дня Повітряних сил ЗСУ у Василькові

В першу неділю серпня ...

»

+1 Cу-27 після ремонту

16 липня 2019 року на ЗДАРЗ ...

»

Наші на RIAT 2019

З 19 по 21 липня 2019 року на авіабазі ...

»

“Біла книга 2018”: авіація

31 травня 2019 року на сайті ...

»

Завершилась цьогорічна операція “Північний сокіл 2019”

18 квітня 2019 року до України ...

»

У 40 БрТА проходить випробування французький захисний авіаційний шолом

Як повідомляється в черговому ...

»

Підписано договір на капітальний ремонт Мі-14

05 квітня 2019 року між ДП “КАЗ ...

»

Посилення обороноздатності: +1 Су-25М1

Нещодавно в соціальних мережах ...

»

ПАТ “Мотор Січ” здійснило ремонт Мі-24П ЗСУ

27 березня 2019 року у соціальних ...